انتخاب زبان : ENGLISH | فارسی
مرکز اطلاعات
شرح خبر
1396/02/30

ضدزنگ ایرانی با مقاومت بالا نسبت به خوردگی روانه بازار می‌شود

تعداد بازدید : 1865

محققان شرکت نوآوران نانو صنعت معین، پس از حدود شش‌ماه انجام آزمون‌های مختلف بر روی محصول نانوافزودنی کنترل‌ خوردگی (شرکت نوآوران نانو صنعت معین قبلاً تأییدیه آزمایشی نانومقیاس خود را از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو دریافت کرده است)، هم‌اکنون آن را در اختیار شرکت رنگ کیمیای قم قرار دادند تا با افزودن آن به محصولات تولیدی‌اش، محصولی جدید مبتنی بر فناوری نانو به بازار عرضه کند.

مطابق اعلام کارشناسان شرکت نوآوران نانو صنعت معین، با افزودن این نانومحصول به ضدزنگ، مقاومت آن در برابر خوردگی حداقل پنجاه درصد بهبود یافته و باعث می‌شود تا نیاز به رنگ‌آمیزی‌های مجدد کاهش یابد. با توجه به اینکه مقدار مصرفی این افزودنی برای استفاده در ضدزنگ‌ها بسیار کم است، استفاده از این محصول مقرون‌به‌صرفه است به طوری که هر یک کیلو از این نانوماده، قابل استفاده در یک تن ضدزنگ سنتی است.

شایان ذکر است، آزمایش‌های لازم بر روی این محصول به انجام رسیده و اثرات نانوافزودنی کنترل‌کننده‌ خوردگی بر روی ضدزنگ سنتی شرکت رنگ کیمیای قم مورد تایید قرار گرفته است. 

گفتنی است، پنجمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌و‌نقل ریلی صنایع و تجهیزات وابسته از تاریخ ۲۵ الی ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد و طی آن شماری از فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه فناوری نانو به معرفی محصولات و کاربردهای این فناوری در صنعت حمل‌و‌نقل ریلی کشور پرداختند.